Cengiz Eroldu er gjenvalgt som styreleder for OSD

Cengiz Erol er gjenvalgt som styreleder for OSD-styret
Cengiz Eroldu er gjenvalgt som styreleder for OSD

Automotive Industry Association (OSD), som er den mest forankrede organisasjonen i sektoren med sine 13 største medlemmer som former den tyrkiske bilindustrien, holdt sin 48. ordinære generalforsamling. Cengiz Eroldu, som tok over formannskapet i foreningens styre på generalforsamlingen i fjor, ble gjenvalgt som styreleder.

Automotive Industry Association (OSD), som er den mest forankrede organisasjonen i sektoren med sine 13 største medlemmer som former den tyrkiske bilindustrien, holdt sin 48. ordinære generalforsamling. I generalforsamlingen, deltatt av viseminister for industri og teknologi Mehmet Fatih Kacır, samt offentlige representanter og sektorinteressenter; Viktige meldinger angående virkningene av jordskjelvkatastrofen, bilindustriens arbeid i denne prosessen og betydningen av bilindustriens bidrag til økonomien i denne perioden ble delt. Mens Cengiz Eroldu ble gjenvalgt som styreleder i den nye perioden for OSD, nestleder Süer Sülün, visepresidentene Münür Yavuz, Erdoğan Şahin, Aykut Özüner og regnskapsførermedlem Yusuf Tuğrul Arıkan, som i forrige periode.

"Vi fortsetter vår støtte til jordskjelvsonen"

I sin tale på generalforsamlingen uttalte Cengiz Eroldu at de er triste over å oppleve en av de største naturkatastrofene i vårt lands historie og sa: «Som tidligere, fortsetter bilindustrien å jobbe med all sin styrke for å lege sårene av denne katastrofen. Som bilindustrien lærte vi leksjonen vår fra jordskjelvet i Gölcük i 1999. Derfor reagerte vi som bilindustri raskt. Siden 6. februar har våre medlemmer fortsatt sin ulike støtte til lybehovene til jordskjelvofre, både gjennom tjenesten til sine eksperter i regionen. OSD-medlemmer donerte mer enn 30 kjøretøyer til AFAD under denne prosessen og tildelte mer enn 60 kjøretøy til bruk. Nesten 129 eksperter, 200 av dem søke- og redningsteam, ga menneskelig støtte. Den leverte materiell med over 72 kjøretøy, hvorav 100 var lastebiler. Dessverre har vi mistet våre medlemmer og ansatte i servicenettverket og deres familier i jordskjelvregionen. Vi har anlegg som ble ødelagt, sterkt og moderat skadet. Vi fortsetter vår støtte for å lege sårene til både våre organisasjoner og alle våre innbyggere. Den viktigste måten å overvinne disse katastrofene og problemene vi opplever er at landet fortsetter å produsere og eksportere. Landet må fortsette å skape verdier. Faktisk har dette brakt enda viktigere ansvar til vår bilindustri i år.»

"Å eie en stor og viktig bilindustri er faktisk vår stolthet"

Cengiz Eroldu, som også evaluerte år 2022 med tanke på den tyrkiske bilsektoren, sa: "I fjor som industri produserte vi 1 million 350 tusen kjøretøyer i Tyrkia. Det betyr en økning på 6 prosent sammenlignet med året før. Som bransje har vi investert mer enn 10 milliarder dollar de siste 10 årene. Igjen oppnådde vi en vekst på 1 prosent i eksporten med omtrent 4 million enheter. Vår totale eksport var 31,5 milliarder dollar. Vi er en bransje som har hatt overskudd på utenrikshandelen de siste 7 årene. Vi avsluttet året 2022 med et utenrikshandelsoverskudd på 9,1 milliarder. På den annen side skiller selvfølgelig bilindustrien seg ut som en industri som også tjener veksten og utviklingen i Tyrkia. Den innenlandske markedsandelen for innenlandske produkter produsert av den tyrkiske bilindustrien er 39 prosent i biler, 59 prosent i lette nyttekjøretøyer, 65 prosent i lastebiler, 100 prosent i busser og 90 prosent i traktorer. Dette viser faktisk 2 ting: Den ene er at andelen innenlandskjøretøy i nyttekjøretøy og traktorer er veldig høy, noe som er en svært viktig verdi. For det andre viser dette bildet oss hvordan bilindustrien faktisk støtter veksten i landet. Innenlandske industrifolk kan dekke nesten alle landets behov, spesielt innen tunge nyttekjøretøy og traktorer. Dette bildet som dukker opp er veldig vanskelig å realisere. Hvor mange land i Europa kan vi se et slikt bilde i dag? Det er sannsynlig at bare et slikt resultat kan forekomme i 2-3 land. Det er med andre ord vår stolthet å ha en så stor og viktig bilindustri. Selvfølgelig gjør vår bilindustri sin forskjell ikke bare ved å støtte landet i finans og finans, men også ved å skape sysselsetting og drive med FoU.»

Eroldu påpekte at bilindustrien økte sin direkte sysselsetting med 2022 prosent i 9, "På den annen side har våre medlemmer 15 FoU-sentre og våre totale FoU-utgifter i 2022 var 7 milliarder TL. I tillegg har vi FoU-ansettelser på 5 tusen 200 personer. Disse tallene fortsetter å øke hvert år. I de kommende årene vil vi se en økning i FoU-sysselsettingen i bilindustrien. På den annen side lyktes bilsektoren med å oppnå 2022 patenter i 236. Alt dette er viktige indikatorer på hvor villig og entusiastisk vår bilindustri jobber innen FoU.»

Tyrkia er det 13. landet i verden som produserer flest kjøretøy!

Eroldu minner om at Tyrkia opprettholder sin posisjon som det 2022. landet som produserer flest kjøretøy i verden i 13, og sa: "Når vi ser på posisjonen til den tyrkiske bilindustrien på den globale arenaen, ser vi at vi fortsetter å være ledende innen nyttekjøretøy og traktorer i EU. Alt dette er resultatene som den tyrkiske bilindustrien har oppnådd ved å legge en stein på en annen i løpet av de siste 50 årene. Vi fikk faktisk en god start på 2023. Når vi ser; I løpet av de første 2 månedene økte vår totale produksjon med 14 prosent. På den annen side avsluttet vi de to første månedene med 8 prosent økning i eksporten vår, og dette bildet gir oss håp for 2. Den viktigste forutsetningen for bilindustrien er utvidelsen av industriell produksjon. Vår industri har allerede en kapasitet på 2023 millioner. Vi ønsker å øke denne kapasiteten enda mer og skape enda mer verdi. Vi har tre hovedtemaer her. "Beskyttelse og utvikling av eksport, utvidelse av hjemmemarkedet ved å vurdere handelsbalansen og foryngelse av bilparken," sa han.

Det strategiske målet for sektoren er å være blant de 3 beste landene i Europa og blant de 10 beste landene i verden innen bilproduksjon!

I en tale på generalforsamlingen sa OSD-formann Cengiz Eroldu: "Den store transformasjonen av bilindustrien og geopolitisk utvikling, strenge klimamål og intensivere handelsmiljø utfordrer oss alle. Til tross for disse vanskelighetene, tror vi at vi vil fortsette suksessen i den kommende perioden. Selvfølgelig har vi en forutsetning for industrifolk, vi må alltid heve listen. Med andre ord, som industrimann kan vi aldri nøye oss med en forestilling som er bakover eller under vår nåværende ytelse. Dette ligger i vårt DNA som industri. Det er derfor vi som bilindustri ønsker å heve listen til tross for alle vanskelighetene. Som sektor har vi et strategisk mål om å være blant de 3 beste landene i Europa og de 10 beste landene i verden. Disse målene vil ha en enorm innvirkning på landets økonomi og folket vårt. I 100-årsjubileet for vår republikk vil vi, som bilindustriister, fortsette å jobbe og forfølge disse målene. Vi vil aldri ta et skritt tilbake fra dette, sa han.

Suksesspriser fant sine eiere!

Den ordinære generalforsamlingen kunngjorde også eierne av OSD Achievement Awards, som har blitt holdt siden 1990-tallet og har blitt tradisjonelle. Ved OSD Achievement Awards, hvis eiere ble bestemt som et resultat av deres prestasjoner i 2022, var de tre medlemmene med høyest eksportmengde blant OSD-medlemmene og medlemmet med den høyeste prosentvise økningen i sin årlige eksport målt i beløp. berettiget til å motta Export Achievement Award.

Mens de 2022 OSD-medlemmene som registrerte flest patenter i 3 var berettiget til å motta "Technology Achievement Award", ble ett OSD-medlem tildelt i Corporate Social Responsibility Project-området, som først ble introdusert i 2019 og fastsatt som et resultat av evalueringen av en uavhengig jury.

I tillegg til «Achievement Awards» bestemt av evalueringene av OSD-medlemmer innenfor rammen av kvalitetsforståelse, leveringspålitelighet, kompetanse innen teknologiutvikling og konkurranseevnekriterier, leverandørindustribedrifter som mottok priser i kategoriene «Teknologi og innovasjon» og « Bidrag til bærekraft» ble også bestemt.

Bedrifter som har rett til å motta Export Achievement Award

Tre OSD-medlemmer med mest eksport etter verdi i 2022;

Ford Automotive Industry Inc. (6,3 milliarder dollar eksport)

Toyota Automotive Industry Turkey Inc. (Eksport av 3,4 milliarder dollar)

Oyak Renault Automobile Factories Inc. (Eksport av 2,5 milliarder dollar)

OSD-medlem med høyest økning i eksporten basert på verdi i 2022;

Otokar Automotive and Defence Industry Inc. (40 % økning)

Bedrifter som er berettiget til å motta Technology Achievement Award:

Mercedes Benz Turk A.S. (87 registrerte patenter)

Tofaş Turkish Automobile Factory Inc. (71 registrerte patenter)

Ford Automotive Industry Inc. (46 patenter registrert)

Bedrifter som har rett til å motta Corporate Social Responsibility Project Award

Türk Tractor "One Sign is Enough"-prosjektet

Bedrifter som er berettiget til å motta Supply Industry Award;

OSD-medlemmer med en produksjonskapasitet på mindre enn 100 tusen:

Kale Oto Radytör San. og Tic. Inc.

Sazcılar Otomotiv San. Handel Inc.

OSD-medlemmer med en produksjonskapasitet på over 100 tusen:

TKG Bilindustri. og Tic. Inc.

Alle OSD-medlemmer:

PİMSA Automotive Inc.

Teknologi- og innovasjonspris:

Coşkunöz Metal Form San. og Tic. Inc. "Digital transformasjon og ingeniørutviklingsstudier"

Martur Fompak International "Forbedring av kundeopplevelsen med digital tvilling og utvidet virkelighet"

Bedrifter som har rett til å motta prisen for bidrag til bærekraft;

Ak-Pres Automotive Inc.

Maxion Jantaş Jant Industri og handel. Inc.

Günceleme: 17/03/2023 14:19

Lignende annonser